+420 608 333 378, +420 546 410 621

Detail produktu

 

SMC Jumbo 720 R 4x4 EFI

Katalogový kód výrobku:
PRSM00021
Popis

SMC Jumbo 720R - Absolutní vítěz extrémních závodů Offroad Maraton 2012 v nejprestižnější kategorii Mistr Quad 4x4 – nyní i dlouhé Jumbo ve verzi EFI za fantastickou cenu!

"Lepší než očekávání: motor super, výkonu má víc než Grizzly, takže dost a dost, navíc prostě nežere. Velká kola sebou přináší i lepší průchodnost. Ani celý den v sedle není znát... Takže shrnuto a podtrženo, jde o jednu z nejlepších jednoválcových mašin bez ohledu na zemi původu. Dávám za něj ruku do ohně a beru si ho na Strike Sport Motoráj Rally do rumunska."

To byla slova z časopisu Quad 8-9 2011. Redaktoři tohoto oblíbeného ATV magazínu se pak později o dlouhé verzi Jumba 720R vyjádřili takto:

"Jumbo 720R vtrhlo na český trh přelomu roku a bylo hned jasné, že to nebude samo sebou. Dlouhý vývoj od čistého papíru přinesl své ovoce a tak členům představenstev ostatních tchaiwanských značek přibyly vrásky na čelech, tedy nejen těm Tchajwancům...Výkon motoru nad hranicí padesáti koní už znamená, že na rozdíl třeba od pětistovek, není u Jumba patrné, že jedete dva a snadno držíte vysokou rychlost. Výlet ve dvou pak znamená, že nezaostáváte za ostatními. Jumbo Long se na rozdíl od mnoha dalších dlouhých mašin může pochlubit motorem uloženým přímo v novém těžišti. Ovladatelnost neutrpěla a Jumbo long je tak vyvážené stejně dobře, jako jeho krátký základ."

 

Časopis Quad 11-12 2011

Moderní konstrukce podvozku s nezávislým zavěšením všech kol a mimořádnou světlou výškou, inteligentní design a především špičkový osvědčený 700cc motor, vyvinutý v hi-tech institutu ITRI, v roce 2014 doplněn o americké vstřikování DELPHI - to jsou hlavní trumfy vynikající taiwanské čtyřkolky SMC Jumbo 720R EFI Long, která se tím zařadila mezi nejvýkonnejší a nejdokonalejší užitkové čtyřkolky světa!

Zcela nový motor čtyřkolky SMC Jumbo 720R EFI Long byl vyvinut v taiwanskou vládou podporovaném hi-tech vývojovém institutu ITRI (http://www.itri.org.tw/eng/). Tento mimořádně výkonný a odolný vodou chlazený motor, jehož vývoj stál 1,2 mil EUR, se ve velké míře spoléhá na japonské komponenty (píst - R.W., pístní kroužky - Riken, spojka - Fuji, ložiska - KOYO a NTN,  karburator - Mikuni, řemen varia - Bando, starter - Shihlin, generator - Shihlin atd.).

Zcela nová verze Jumba 720R EFI Long s americkým vstřikováním DELPHI nabízí 53 koní a více jak 60 Nm kroutícího momentu!

Svůj výkon přenáší na zadní hnaná kola prostřednictvím mohutného bezúdržbového variátoru a kardanových hřídelí. Pohon předních kol je samozřejmě možné elektronicky připojit. Převodovka umožňuje jízdu vpřed i vzad pro běžné použití a redukovaný, supersilný převod do pomala pro pracovní užití a tažení přívěsu. Motor se startuje elektrickým startérem. Převodový systém je jednoduše a snadno udržovatelný a je navržen pro minimální nároky na údržbu. Veškeré převodové a kardanové skříně jsou utěsněny proti vlhkosti a mají odvětrávací systém, který dovolí vyrovnávání tlaku bez znečistění převodového oleje.

Jumbo 720R EFI Long je kompletně odpruženo pomocí čtveřice mohutně dimenzovaných, dvojitých A ramen a kvalitních tlumičů s plynulým nastavením tuhosti. Všechna ramena, vyrobena z prostorové trubkové konstrukce, jsou velmi solidně dimenzovaná pro pracovní použití čtyřkolky. Toto naprosto špičkové nezávislé odpružení s dlouhými zdvihy zajišťuje komfortní a pohodlnou jízdu i na velkých nerovnostech. Pohon všech kol zajišťují kardanové hřídele (žádný hnací řetěz). Odpružení a tlumení jsou optimální pro komfort a výkon.

Odolné šestiplátnové pneu Duro Powergrip 12" jsou navrženy pro ideální off road trakci a velkou životnost. Jejich vynikající záběrové schopnosti umožní projet i velmi těžkým terénem a jejich dlouhá životnost uspokojí i náročného uživatele.

Krycí panely a blatníky jsou vyrobeny z polyethylenu, jejichž parametry a barevnost jsou vhodné pro práci, zábavu, či lesní a loveckou činnost. Pružnost těchto panelů zajišťuje vysokou odolnost při jakýchkoliv činnostech a snadnou opravitelnost. K dispozici jsou dvě barevné varianty, bílá a černá.

SMC Jumbo 720R EFI Long má 12V elektrický systém. Indikační kontrolky oznamují jízdu s dálkovými světly, zařazení jednotlivých rychlostí, sepnutí pohonu 4x4 a uzamknutí předního diferenciálu. Velmi pokročilý a funkcemi nabitý LCD displej disponuje kompletními provozními informacemi, jako jsou otáčkoměr, teplota vody, napětí akumulátoru atd. Stroj je vybaven dálkovými i tlumenými světly, brzdovými světly a kompletní elektrickou výbavou.

Brzdy jsou kompletně hydraulické. Jejich ovládání je na řidítkách a u pravé nohy. Výkon a odolnost brzd jsou více než dostatečné při jakémkoliv počasí a zatížení.

Již v základu je čtyřkolka Jumbo 720R EFI Long vybavena rozměrnými ocelovými nosiči ?s vysokou nosností, velkorysým úložným boxem pod sedlem a menšími úložnými prostory na každé straně u předních blatníků. Nová verze EFI je vyvedena v modernizované velkoplošné grafice. Nové Jumbo 720R EFI Long má navíc spoustu drobných technických vylepšení, která značně přispívají k maximálnímu požitku z jízdy, mj. nový typ spojky či větší chladič.

Jumbo 720R EFI Long je opravdu dlouhán se vším všudy. Velmi pohodlné dělené vyvýšené sedlo nabízí absolutní komfort a exkluzivní místo pro oba pasažéry. Posunutí motoru o 10 cm směrem k zádi, a s tím spojená změna těžiště, má velmi zásadní vliv na ovladatelnost stroje, který se i přes svou impozantní délku, ovládá takřka stejně, jako krátká verze, která je mj. díky dlouhému sedlu a nášlapům plně dostačující i pro 2 jezdce, čímž se v dané kategorii zcela jasně odlišuje od konkurenčních strojů.

Jumbo 720R EFI Long je samozřejmě vybaveno homologovaným tažným zařízením s možností táhnout i tlačit nejrůznější pracovní příslušenství. V nabídce dostupných doplňků naleznete širokou škálu travních sekaček, mulčovačů a vozíků. Dále jsou k dispozici sněhové radlice, zemědělské sprejery a dlouhá řada dalších užitečných pomocníků pro pracovní využití.

Standardní záruka tohoto stroje je v trvání dvou let a vztahuje se na veškeré vady materiálu, nebo výrobní vady. Kvalifikovaný servis, dodávky náhradních dílů a technická podpora na území ČR jsou samozřejmé.

14" Alu disky : +8.990,- (volitelná příplatková výbava)
naviják: AKCE + 1,- (standardně 3990,-)

Za příplatek 10.000,- vč DPH je možné získat akční verzi Snowblaster, obsahující profi sněhovou radlici a zateplené rukávy na řidítka!

Specifikace
Benzinová nádrž: 23,5 litru
Olej motorový: -- litru
Délka: 2225 mm
Šířka: 1195 mm
Výška: 1245 mm
Rozvor: 1490 mm
Výška sedla: 930 mm
Suchá hmotnost: 340 kg
Systém pohonu:
Převodovka: Automatická CVT - variátor / uzamykatelný přední diferenciál / převody P/R/N/H/L (parkovací/zpětný chod/neutrál/rychle vpřed/terénní redukce)
Náhon kol: Kardanovými hřídeli
4x4 pohon: Odpojitelný
Rychlosti: Vpřed, vzad a terénní redukce
Přední pneu: 25x8-12" Duro Powergrip nebo 26x8-14" Maxxis Bighorn
Zadní pneu: 25x10-12 Duro Powergrip nebo 26x10-14" Maxxis Bighorn
Brzdový systém:
Brzda přední: Kotoučová hydraulická
Brzda zadní: Kotoučová hydraulická
Parkovací brzda: Ano
Odpružení:
Přední: Nezávislé, vysokozdvihé seřiditelné odpružení / Dvojitá A ramena
Zadní: Nezávislé, vysokozdvihé seřiditelné odpružení / Dvojitá A ramena
Motor:
Typ motoru: 4-taktní, 4-ventilový jednoválec, SOHC
Objem motoru: 675 cm3
Výkon motoru: 39,5 kW(53k)/6550 ot./min.
Točivý moment: 60 Nm/5500 ot./min
Vrtání x zdvih: 100 mm x 86 mm
Komprese: 9,5:1
Plnění motoru: EFI Delphi (USA)
Startování: Elektrickým startérem
Chlazení motoru: Kapalinou a nezávislým olejovým okruhem
Mazání: S mokrou skříní
Zapalování: C.D.I. elektronické
Palivo: Bezolovnatý benzin 95 Oktanů

 

Cena s DPH
179 990,00 Kč
Poznámka
paket Snowblaster - příplatek 10.000,- za radlici a zateplené rukávy
Pokud to není uvedeno, ceny jsou s DPH